czwartek, 1 marca 2018

CZAS NA STAŻ 2


Do przyszłych stażystów, nauczycieli, wychowawców, wykładowców...Z tej strony Jurek Fiedoruk, Pracownia Lipowa oraz Darek Osiński, Związek Ceramików Polskich.
Z finansowym wsparciem BFKK i Ministerstwa Rozwoju mam przyjemność zaprosić do odbycia krótkich (80 godzinnych) testowych staży w pracowniach ceramicznych.
Będziemy wspólnie testować dwa rodzaje stażu – mobilny i stacjonarny.

Pierwszy staż, mobilny, odbędzie się w pięciu różnych pracowniach (po dwie na jednego stażystę) – 
Gandas (Litwa)
Pracownia Garncarska Mirosława Piechowskiego
Mnufaktura Nakomiady
Garncarnia
Ogniem Malowana

A tu obejrzyjcie koniecznie fotoreportaż z naszych wizyt w tych pracowniach

Drugi staż, stacjonarny, odbędzie się  w mojej pracowni (www.LIPOWA.tk).
Pokrywamy koszta dojazdu, noclegów i wyżywienia. Będzie też marchewka na kijku, czyli kieszonkowe (nawet pokaźne...) dla każdego stażysty, ale to na końcu, nie chcemy żeby to był motyw przewodni, który pokierowałby do odbycia staży.

Projekt ma na celu stworzenie modelu stażowego, który mógłby być finansowany przez Państwo Polskie. Byłoby to doskonałe uzupełnienie nauki rzemiosła nie tylko ceramicznego.
Staże muszą się odbyć do połowy czerwca tego roku.
Także w czerwcu spotkamy się sporą grupą – mistrzowie i uczniowie. Będziemy rozmawiać o formie staży i podsumowywać projekt. Wspólnymi siłami zbudujemy piec do wypalania ceramiki kamionkowej opalany drewnem.

Czekam na CV osób chętnych do odbycia staży (niekoniecznie pełne, chodzi przede wszystkim o to co w życiu stworzyliście, zbudowaliście co lubicie) i krótki opis doświadczenia w ceramice (nie jest wymagane!), a przynajmniej to co najbardziej Was w niej interesuje i dlaczego w ogóle ceramika.
A tu obejrzyjcie koniecznie fotoreportaż z naszych wizyt w tych pracowniach

Z glinianym pozdrowieniem
Jurek Fiedoruk
PS Strona macierzystego projektu to

w razie pytań proszę dzwonić 694 935 558

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz