piątek, 26 maja 2017

OSOBIŚCIE - Dorota Gobiecka-Grosz, Paulina Gobiecka

OSOBIŚCIE- to wystawa prac dwóch artystek, matki i córki, które przedstawiają swoje osobiste podejście do ceramiki i obrazu. Każda z autorek miała swoje inspiracje: Paulina Gobiecka - sztukę australijskich Aborygenów, która przyciąga ją swoją autentycznością; Dorota Gobiecka-Grosz - naturę, wymiary "niewidoczne".
W pracach wykorzystano różne techniki  wypału (wypały w technice RAKU, Naked RAKU oraz wypały kamionkowe) i wykończenia, które są efektem wcześniejszych eksperymentów artystek.
Historie opowiedziane na tej wystawie, przez konkretny dobór prac są wycinkiem tego co autorki robią na co dzień, zostały jednak tak dobrane, aby wspólnie tworzyć spójną całość.

Każda z artystek zmierza własną drogą, często  jednak współpracują razem przy różnych projektach artystycznych w ramach pracowni ceramiki OGRÓD SZTUK i Fundacji OGRÓD CERAMIKI.

Wystawa miała miejsce w Galerii Centrum Promocji Kultury w Warszawie przy ul. Podskarbińskiej 2 w dnich 01.04 - 20.04. 2017 r.

Wyświetlanie IMG_1330.JPG

Wyświetlanie IMG_1341.JPG

Wyświetlanie IMG_1324.JPG

Wyświetlanie IMG_1309.JPG

Wyświetlanie IMG_1310.JPG

Wyświetlanie IMG_1322.JPG

Wyświetlanie IMG_1357.JPG

Wyświetlanie IMG_1361.JPG

Wyświetlanie IMG_1263.JPG

__________________

NOC MOTYLI - NOC MUZEÓW 

Otwieramy Żoliborz 2017 - działania Fundacji Ogród Ceramiki
Fundacja Ogród Ceramiki zaproponowała mieszkańcom Warszawy wspólną zabawę podczas Nocy Muzeów. Podczas warsztatów pracowało wiele osób, które bez względu na wiek świetnie czuły się w pracowni ceramiki, mimo że wiele z nich było w takim miejscu po raz pierwszy.
W trakcie Nocy Muzeów powstały ceramiczne motyle, tak zróżnicowane jak osoby biorące udział w eksperymentalnym warsztacie. Uruchomienie wspólnego działania dało dużo radości i autentycznej zabawy.
Autorki projektu: Dorota Gobiecka-Grosz i Paulina Gobiecka wraz z wolontariuszką wykończyły ceramiczne elementy instalacji, nadając jej spójny charakter.
10 czerwca o godzinie 12.oo, przed wejściem do Parku Żeromskiego, od strony Pl. Wilsona, na warszawskim Żoliborzu, zostanie zainaugurowana instalacja będąca efektem pracy profesjonalistek i osób zaproszonych, które dobrze i spontanicznie  bawiły się uczestnicząc w wydarzeniu.

Fundacja Ogród Ceramiki ma na swoim koncie instalacje sensoryczne zrealizowane w ramach projektów: Ceramiczny Ogród Botaniczny i Ceramiczny Ogród Botaniczny 2016, w Ogrodzie Botanicznym w  Powsinie, które powstały w 2015 i 2016 roku w ramach projektów finansowanych przez m. st. Warszawa i Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz